Vannak szabályok az öltözködésben?
Az öltözködésben manapság már nincsenek szigorú szabályok, hanem az a fontos, hogy az öltözetünk az alkalomnak megfelelő legyen. Ne legyünk sem túl sem alul öltözöttek. A megfelelő öltözethez a legfontosabb a megfelelő anyagválasztás. Azt, hogy egy ruha milyen alkalomra való, az anyaga határozza meg.
Egy átlagos ember ruhatárába a következő alkalmaknak megfelelő ruháknak kell lennie:
sportos öltözet, otthoni öltözet, munkahelyi öltözet, városi öltözet, alkalmi öltözet
Sportos öltözet: a kölönböző sportágaknak megvan a maga öltözete. De ha még csak futni megyünk is, érdemes egy erre a célra megfelelő sportruházatot tartani a szekrényünkben. Ami fontos, hogy a sportruházat sportolni való, és nem az utcára, a mindennapokba. Ezen kívül kirándulásokra, szabadidős tevékenységekhez.
Az ilyen jellegő ruhák alapanyaga a pamut, ami jól
szellőzik, viszont a szintetikus anyagoknak jó a nedvszívó képessége, éppen
ezért készítik ezekből is. A sportos öltözékhez sportcipő dukál, lehetőleg olyan, ami az adott sportághoz vagy tevékenységhez megfelelő.

Alapanyaga lehet a pamut, ami talán a legkézenfekvőbb, de ezen kívül bármi, amiben az ember komfortosan érzi magát, lábbelinek papucsok, stb.

Munkahelyi öltözet: A munkahelyen esetenként vonatkozhatnak előírások az öltözködésre, de ahol nincs szigorú előírás, ott is érdemes betartani legalább egy szabályt. Méghozzá, hogy bizonyos testrészeink el legyenek fedve. Munkahelyre megengedett legrövidebb szoknyahossz a térd fölött 2-3 cm, valamint a dekoltázs nem lehet túl mély. A mellek közötti vonal nem látszódhat.
Azokon a munkahelyeken ahol nincsenek szigorú előírások, ott a városi öltözet és a munkahelyi nem igen tér el egymástól. A tanácsadások alkalmával is azt tapasztalom, hogy egyre kevesebb munkahelyen van elvárt öltözet.
Alapanyagok: pamut, gyapjú, kasmír, selyem, bőr, szőrme, viszkóz
Üzleti megjelenésben a selyem, bőr, szőrme csak diszkrét mennyiségben alkalmazható. Bőr inkább a kiegészítők terén, cipő, táska, névjegytartó, mappa stb. Valamint az üzleti megjelenés nem tobzódik a színekben. Inkább a semlegesebb színeket használja.
Lábbeli: különböző bőrcipők, kiegészítők lehetnek láncok, sálak fülbevalók, főleg nemes fémből ékszerek, üzleti életben csak diszkrét mennyiségben.

Városi öltözet: az az öltözet, ahogy a hétköznapokban megjelensz, ügyet intézel, barátnőkhöz mész, étterembe, kávézóba, sétákhoz stb. öltözöl.
Ebben az esetben jöhet szinte az összes alapanyag, kedvedre
válogathatsz belőle a saját ízlésedhez szabva. Ezek: pamut, len, gyapjú, kasmír, selyem, bőr, szőrme, viszkóz. Lehet végre tobzódni a színkeben is.
Lábbeli: lehet bármi az aktuális divat szerint,
Kiegészítők: bizsuk, gyöngyök, fából, fémből, üvegből készült ékszerek
Alkalmi öltözet: az életünkben különböző alkalmak vannak, esküvő, ballagás, estélyek, partyk, színház, hangverseny stb. Ezek az alkalmak életünk fontos pillanatai, amit illik öltözékünkkel is megtisztelni. Érdemes a minőségre helyezni a hangsúlyt.
Alapanyaga főleg a selyem, ezen kívül a bőr, a szőrme a csipke. A kiegészítők választásának is fontos szerepe van. Jöhetnek a drágakövek, gyöngyök.

Szerző: Sz&S
képek forrása: pinterest
A blog legfrissebb bejegyzései
A tökéletes outfit nem csak a ruhadarabokon múlik – a megfelelő cipő kiválasztása kulcsfontosságú, ha harmonikus, stílusos megjelenésre törekszel. Egy rosszul megválasztott lábbeli elronthatja az összhatást, míg egy jól kiválasztott darab magabiztossá és elegánssá tehet.
👗❌ A divat nemcsak a legújabb trendek követéséről szól, hanem arról is, hogy az öltözködésed harmonikus, előnyös és igényes legyen. Sokan elkövetnek bizonyos stílusbeli bakikat, amelyek akár évekkel idősebbnek mutathatnak, előnytelenül formálhatják az alakot, vagy éppen összhatásukban igénytelennek tűnhetnek.