Sok nő érzi úgy, hogy "valami nem stimmel" a ruháiban – sápadtnak tűnik egy felsőben, másikban viszont ragyog, de nem tudja miért. Ismerős? Ez legtöbbször a színtípusodhoz köthető – és ha még nem derítetted ki, hova tartozol, ne aggódj!
Van pár tippem, ami segít addig is stílusosan öltözni, anélkül hogy eltévednél a színek világában.
Vannak szabályok az öltözködésben?
Az öltözködésben manapság már nincsenek szigorú szabályok, hanem az a fontos, hogy az öltözetünk az alkalomnak megfelelő legyen. Ne legyünk sem túl sem alul öltözöttek. A megfelelő öltözethez a legfontosabb a megfelelő anyagválasztás. Azt, hogy egy ruha milyen alkalomra való, az anyaga határozza meg.
Egy átlagos ember ruhatárába a következő alkalmaknak megfelelő ruháknak kell lennie:
sportos öltözet, otthoni öltözet, munkahelyi öltözet, városi öltözet, alkalmi öltözet
Sportos öltözet: a kölönböző sportágaknak megvan a maga öltözete. De ha még csak futni megyünk is, érdemes egy erre a célra megfelelő sportruházatot tartani a szekrényünkben. Ami fontos, hogy a sportruházat sportolni való, és nem az utcára, a mindennapokba. Ezen kívül kirándulásokra, szabadidős tevékenységekhez.
Az ilyen jellegő ruhák alapanyaga a pamut, ami jól
szellőzik, viszont a szintetikus anyagoknak jó a nedvszívó képessége, éppen
ezért készítik ezekből is. A sportos öltözékhez sportcipő dukál, lehetőleg olyan, ami az adott sportághoz vagy tevékenységhez megfelelő.

Alapanyaga lehet a pamut, ami talán a legkézenfekvőbb, de ezen kívül bármi, amiben az ember komfortosan érzi magát, lábbelinek papucsok, stb.

Munkahelyi öltözet: A munkahelyen esetenként vonatkozhatnak előírások az öltözködésre, de ahol nincs szigorú előírás, ott is érdemes betartani legalább egy szabályt. Méghozzá, hogy bizonyos testrészeink el legyenek fedve. Munkahelyre megengedett legrövidebb szoknyahossz a térd fölött 2-3 cm, valamint a dekoltázs nem lehet túl mély. A mellek közötti vonal nem látszódhat.
Azokon a munkahelyeken ahol nincsenek szigorú előírások, ott a városi öltözet és a munkahelyi nem igen tér el egymástól. A tanácsadások alkalmával is azt tapasztalom, hogy egyre kevesebb munkahelyen van elvárt öltözet.
Alapanyagok: pamut, gyapjú, kasmír, selyem, bőr, szőrme, viszkóz
Üzleti megjelenésben a selyem, bőr, szőrme csak diszkrét mennyiségben alkalmazható. Bőr inkább a kiegészítők terén, cipő, táska, névjegytartó, mappa stb. Valamint az üzleti megjelenés nem tobzódik a színekben. Inkább a semlegesebb színeket használja.
Lábbeli: különböző bőrcipők, kiegészítők lehetnek láncok, sálak fülbevalók, főleg nemes fémből ékszerek, üzleti életben csak diszkrét mennyiségben.

Városi öltözet: az az öltözet, ahogy a hétköznapokban megjelensz, ügyet intézel, barátnőkhöz mész, étterembe, kávézóba, sétákhoz stb. öltözöl.
Ebben az esetben jöhet szinte az összes alapanyag, kedvedre
válogathatsz belőle a saját ízlésedhez szabva. Ezek: pamut, len, gyapjú, kasmír, selyem, bőr, szőrme, viszkóz. Lehet végre tobzódni a színkeben is.
Lábbeli: lehet bármi az aktuális divat szerint,
Kiegészítők: bizsuk, gyöngyök, fából, fémből, üvegből készült ékszerek
Alkalmi öltözet: az életünkben különböző alkalmak vannak, esküvő, ballagás, estélyek, partyk, színház, hangverseny stb. Ezek az alkalmak életünk fontos pillanatai, amit illik öltözékünkkel is megtisztelni. Érdemes a minőségre helyezni a hangsúlyt.
Alapanyaga főleg a selyem, ezen kívül a bőr, a szőrme a csipke. A kiegészítők választásának is fontos szerepe van. Jöhetnek a drágakövek, gyöngyök.

Szerző: Sz&S
képek forrása: pinterest
A blog legfrissebb bejegyzései
Az esküvőd a te nagy napod – és ha valamikor igazán fontos, hogy önazonos, stílusos és gyönyörű legyél, hát ez az a pillanat! A stílustanácsadás ilyenkor nem luxus, hanem elengedhetetlen segítség, hogy biztosan olyan megjelenésed legyen, amire büszkén emlékszel vissza évek múlva is.
Sok hölggyel találkozom, akik rengeteg ruhát halmoztak fel a szekrényükben, mégsem érzik jól magukat bennük. Ismerős?